Oryginalny prezent na narodziny dziecka

Narodziny dziecka to spore wydarzenie nie tylko dla świeżo upieczonych rodziców, lecz wszystkich krewnych i przyjaciół. Przed przyjściem malucha na świat dla pań organizuje się przyjęcie, aby wspólnie świętować i okazać radość z powodu spodziewanych narodzin. Panowie świętują raczej po narodzeniu w męskim gronie tak zwane pępkowe. W momencie, kiedy krewni i przyjaciele wybierają się do malucha i świeżo upieczonych rodziców z wizytą, pragną wręczyć im jakiś upominek.

Niezwykle popularne jest wręczanie rzeczy praktycznych wykorzystywanych na co dzień chociażby takich jak pieluchy czy mokre chusteczki, ponieważ jak wiadomo, zużywa się tego bardzo dużo. Warto jednak postawić na oryginalny prezent na narodziny dziecka, ponieważ nie tylko zapadnie on w pamięć rodzicom, lecz przede wszystkim będzie stanowił doskonałą pamiątkę dla malucha w przyszłości. Pomysłów i niebanalnych rozwiązań można szukać na łamach stron internetowych, ponieważ w tym miejscu inspiracji nie brakuje.

Metryczki jako oryginalny prezent na narodziny dziecka

Ciekawym pomysłem zarówno dla dziewczynki jak i chłopca okaże się metryczka urodzeniowa dziecka. Może ona zostać przygotowana zarówno samodzielnie jak i zamówiona gotowa z wcześniejszym podaniem danych malucha. Podpowiedzi jakich materiałów użyć i w jaki sposób zabrać się za przygotowanie takiego upominku można szukać na łamach stron internetowych. Na takiej metryczce powinno znaleźć się kilka podstawowych danych. Przede wszystkim powinno zostać zamieszczone imię i data urodzenia malucha, a także główne parametry takie jak długość i waga. Można to przedstawić na wiele różnych sposobów. Bardzo często wybierane są tabliczki z kolorowym tłem. Motywy mogą zostać dopasowane indywidualnie, a dobierając kolory najczęściej kierujemy się tym, czy będzie to upominek dla dziewczynki czy dla chłopca. Osoby zajmujące się wykonywaniem takich metryczek najczęściej prezentują swoje dotychczasowe realizacje. Chcąc zamówić taki gadżet, warto zamówić go kilka dni przed planowaną wizytą u malucha, aby posiadać pewność, że zostanie on dostarczony na czas.

Dlaczego metryczka to dobry pomysł na prezent?

Taką tabliczkę można postawić na półce bądź powiesić na ścianie we wspólnym pokoju rodziców i malucha a później w pokoju dziecka. Metryczki mogą też posiadać inne formy, a pomysłów jest naprawdę coraz więcej. Wykonywane są przykładowo ubranka zawierające metryczki. Mowa tutaj przede wszystkim o śpiochach i bodach. Takie spersonalizowane ubranko również z pewnością będzie doskonałym pomysłem na prezent i zostanie zachowane przez rodziców na pamiątkę. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się także ramka na zdjęcia zawierająca dane malucha. Na górze można zamieścić imię dziecka, na dole datę jego urodzenia a po obu stronach ramki informacje zawierające wagę i wzrost zaraz po urodzeniu. Taki upominek z pewnością spotka się z uśmiechem na twarzy rodziców, ponieważ będzie to doskonała pamiątka. W środek wsadzą wybrane zdjęcie swojego malucha zaraz po urodzeniu a taką ramkę z pewnością postawią w honorowym miejscu, aby podkreślała charakter tego wydarzenia, które wniosło do domu wiele szczęścia i radości.

Oryginalne prezenty na wyciągnięcie ręki

Obecnie oryginalne prezenty dla młodych rodziców są dostępne na wyciągnięcie ręki i można wykonać prawdziwe cuda. Na realizację zamówienia czeka się kilka dni roboczych, dzięki czemu wybrany upominek można zdobyć w krótkim czasie. Co ważne, taki prezent nie należy do bardzo kosztownych, dzięki czemu w niskiej cenie można pozyskać pamiątkę na lata. Można zdecydować się również na wykonanie takiego upominku samodzielnie, a trud i czas włożony w realizację z pewnością zostanie doceniony przez młodych rodziców. Oczywiście rzeczy praktyczne również są potrzebne, jednak warto postawić na coś, co pozostanie z rodzicami na dłużej i zawsze będzie im przypominało o tym szczęśliwym dniu. W związku z tym, że metryczka nie jest dużym wydatkiem a nawet można wykonać ją samodzielnie, może ona stanowić dodatek do prezentu, jaki zostanie wręczony maluchowi. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat niebanalnych prezentów dla dzieci i rodziców warto śledzić inspiracje w internecie.

Top content