Prezent od niemowlaka dla babci i dziadka

Dzień Babci a później Dzień Dziadka to niepowtarzalna okazja aby w jakiś sposób uhonorować seniorów naszej rodziny za cały ten ogromny wysiłek jaki wkładają w to aby wszystkim nam było lepiej. Co prawda nie starają się oni po to, żeby dostawać prezenty, ale my wszyscy, zwłaszcza jeśli sami jesteśmy rodzicami, doskonale wiemy jak kiepsko mogłaby czasem wyglądać sytuacja gdyby nie pomoc babci lub dziadka, którzy w krytycznych momentach potrafią całkowicie poświęcić się dla sprawy. Głupio byłoby zatem, abyśmy w czasie tych szczególnych świąt zapomnieli o sprawieniu im czegoś naprawdę wyjątkowego.

Mnóstwo pomysłów na prezent

Pomysłów na prezenty z pewnością będzie całe mnóstwo, ale pamiętajmy, że zawsze najsłodsze są te prosto od serca. Mogą być wykonane własnoręcznie, albo kupione, ale muszą mieć w sobie to coś, co sprawi, że prezent będzie osobisty. Założę się, że dużo milsza będzie dla babci namalowana przez wnusia laurka niż nawet całe naręcza kwiatów i worki biżuterii (dziadkowie również są bardzo sentymentalni).

I nawet jeśli wnuczek czy wnusia są jeszcze zbyt mali, żeby samodzielnie wykonać odpowiednią laurkę to jednak z pewnością, gdyby mogli, zrobiliby to z przyjemnością. Prezent od niemowlaka dla babci i dziadka musi więc być zatem wykonany z malusieńką pomocą rodziców, bo małe rączki nie poradzą sobie jeszcze z trudniejszymi zadaniami. Możecie być jednak pewni, że upominek z wkładem od milusińskiego będzie najsłodszym z możliwych prezentów.

Ramka na zdjęcia

Być może dobrym pomysłem na prezent od niemowlaka dla dziadka i babci będzie wykonanie czegoś w rodzaju ramki na zdjęcia z trzema miejscami. Na jednym z nich, może środkowym, umieścimy zdjęcie uśmiechniętej buzi wnusia, w drugim okienku jakiś słodki bazgrołek wykonany ręką tego malucha (oj nawet najmłodsi potrafią całkiem sporo namazać). Trzecie okienko przeznaczmy natomiast na jakąś pamiątkową rzecz związaną z najmłodszym członkiem rodziny, może coś w rodzaju opaski z wypisanym na niej danymi dziecka. Oczywiście kwestia doboru tej rzeczy jest sprawą mocno indywidualną i musi jednoznacznie kojarzyć się z konkretnym wnusiem, inaczej cały plan spali na panewce.

Metryczka urodzeniowa

Równie ciekawym pomysłem będzie też metryczka urodzeniowa dla dziecka, oczywiście nie taki urzędowy dokument, ale coś z większym polotem, co możemy albo wykonać sami, posiadając zdolności plastyczne, lub zlecić wykonanie podobnej w specjalistycznej pracowni. Nie musi to być naturalnie odwzorowanie takiego dokumentu i może przybrać naprawdę dowolną formę. Wszystko zależy od naszej kreatywności i możliwości firmy, której zlecimy wykonanie podobnego zadania.

Prezent, który zrobisz samodzielnie

Możemy również wykonać bardzo ciekawą metryczkę we własnym zakresie. Będzie nam tylko potrzebny specjalny zestaw do wykonania odcisku stópek lub rączek maluszka. Podobne zestawy nie są drogie i zawierają w sobie zazwyczaj gotową ramkę oraz proszek niezbędny do wykonania masy, w której odciska się stópki. Prawdziwie skomplikowane może okazać się dopiero pobranie samego odcisku wierzgających, małych stóp, ale pewnie i z takim problemem w końcu sobie poradzicie. Do takie ramki z odciskami można też dodać jakiś drobiazg np. zdjęcie dziecka.
Kiedy mówimy już o fotografiach to ciągle popularne jest przygotowanie albumu ze zdjęciami wnuków i dziadków. Z pewnością macie mnóstwo podobnych ujęć w pamięci swoich telefonów i z łatwością wybierzecie odpowiedni zestaw. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z posiadanych fotografii wykonać całą fotoksiążkę. Tu trzeba będzie pamiętać o odpowiednio wcześniejszym złożeniu zamówienia, bowiem w okresach kiedy wzrasta popularność na tego typu pamiątki, czas wykonania może się odrobinę wydłużyć i to akurat ta odrobina nie pozwoli na zdążyć z prezentem na czas.

Bardzo, ale to bardzo ważną sprawą jest również to, aby taka fotoksiążka posiadała podpis wnusia, a przynajmniej była przez niego odrobinę nadgryziona. Taki zabieg nie tylko sprawi, że przyjemniej będzie się ją później oglądać, ale niewątpliwie zwiększy też wartość sentymentalną całego prezentu (a kto wie czy tylko sentymentalną).

Top content