Tanie upominki dla dzieci

Nie wypada odwiedzić świeżo upieczonych rodziców i ich noworodka, nie przynosząc ze sobą choćby drobnego prezentu. Nie trzeba wydawać dużych sum, by zachować się w odpowiedni sposób i podarować powiększonej rodzinie coś przydatnego i estetycznego. W takich okazjach najważniejsza jest pamięć i umiejętność pokazania tego, że również odwiedzający cieszy się z narodzin dziecka.

Niedrogie prezenty dla dzieci i rodziców

Warto kierować się zasadą, że prezent powinien być przydatny. Nie chodzi o to, by każdą rzecz wybierać pod kątem przyszłego zastosowania, bo miłe bywają też upominki niepraktyczne, ale trafione. Istotne jest to, by kupując cokolwiek, przynajmniej spróbować nabyć prezent, z którego dana osoba będzie mogła się ucieszyć. Można w tym celu porozmawiać (nie każdy upominek musi być niespodzianką) lub wziąć pod uwagę dotychczasową znajomość potrzeb, oczekiwań i upodobań obojga rodziców. To może wydawać się trudne, ale daje świetne rezultaty. Dzięki przemyśleniu i próbie dopasowania prezentu, nawet niedrogi podarunek spotyka się z ciepłym przyjęciem.

Co jednak podarować dziecku? Noworodka najczęściej widzi się pierwszy raz w życiu. Można przejrzeć tanie upominki dla dzieci dostępne w sklepach z artykułami dla najmłodszych, by znaleźć coś kolorowego i rozwijającego – drobna zabawka sprawdzi się prawie w każdej sytuacji. Oczywiście nie można zapominać, by była odpowiednia do wieku malucha. Najlepszy efekt uzyska się, jeśli prezent będzie mógł być wykorzystany od razu – zestaw grzechotek, miękkie klocki lub piłeczki do zawieszania można umieścić w zasięgu wzroku dziecka. To tylko jeden z wielu przykładów.

Prezent dla wszystkich

Niektórzy goście przynoszą upominki bardziej dla rodziców niż dla dziecka – starają się ułatwić im opiekę nad maleństwem bądź chcą upamiętnić tę istotną chwilę miłym akcentem. To bardzo dobry pomysł. Tanie pamiątki dla dzieci to między innymi karty okolicznościowe, często z elementami interaktywnymi. Noworodek ich nie doceni, ale za pewien czas, już jako np. nastolatek, będzie mógł razem z rodzicami wracać pamięcią do chwil wczesnego dzieciństwa. Popularne są np. karty dźwiękowe, ze zdjęciem malucha lub z oryginalną wklejką pochodzącą z kalendarza. Wiele niedrogich pamiątek służy temu, by w szczególny sposób uwypuklić istotną datę. Przeważnie można je umieścić w mieszkaniu, ustawić na stoliku czy powiesić na ścianie. Dodatkowa funkcja takiej pamiątki to dekoracja wnętrza. Niekiedy możliwe jest wzbogacenie karty o aktualne zdjęcie dziecka.

Albumy, portrety i metryczki

Atrakcyjną pamiątką z okazji przyjścia maleństwa na świat jest metryczka urodzeniowa dla dziecka. Co ciekawe, osoby uzdolnione mogą pokusić się o wykonanie takiej metryczki samodzielnie – rękodzieło jest lubiane i wygląda efektownie. Można też w ten sposób zaoszczędzić na cenie metryczki, która kupiona w sklepie lub zamówiona u wykonawcy mogłaby być dość kosztowna.

Nie tylko metryczka pełni funkcję wyjątkowej, dekoracyjnej pamiątki. Bardzo fajny i niedrogi prezent to album, służący do wklejania zdjęć noworodka i dokumentowania jego postępów w pierwszych dniach, tygodniach i miesiącach życia. Większość rodziców będzie zachwycona, mogąc prowadzić taki album, a następnie do niego sięgać i wspominać miłe chwile z przeszłości. Album można po prostu kupić i wielu gości tak robi, ale ma to pewne wady. Pierwszą jest cena – tak popularne prezenty bywają niestety drogie. Druga wada to niska oryginalność produktu, dostępny w seryjnej sprzedaży album to po prostu jeden z wielu takich samych przedmiotów. Za oryginalność (czyli personalizację) trzeba byłoby dodatkowo zapłacić. Dużo bardziej w tej sytuacji opłaca się wykorzystać wyobraźnię i zdolności manualne, by samodzielnie stworzyć efektowny i jedyny w swoim rodzaju album. Karty wewnątrz niego można pozostawić puste lub zadbać o pewne wytyczne dla przyszłych uzupełniających.

Najważniejsze w przypadku wszystkich prezentów dla dzieci i ich rodziców jest serce – włożenie uczucia w wybór i dopasowanie upominku będzie łatwe do zauważenia. To nic nie kosztuje, ale jest bezcenne.

Top content