Prezent z okazji narodzin dziecka dla mamy

Narodziny dziecka są ważne dla wszystkich jego bliskich. Często jeszcze w szpitalu szczęśliwi rodzice przyjmują pierwszych gości, jest to też okazja do wręczenia prezentów. Okolicznościowe podarunki mogą być wyłącznie miłym dodatkiem do odwiedzin, ale dobrze jest, gdy oprócz tego mają wartość użytkową. Nie planując odwiedzin, można „na szybko” kupić coś w sklepach z upominkami. Planując, należy wziąć pod uwagę rzecz, która sprawi przyjemność rodzicom (głównie zmęczonej mamie) i będzie przydatna.

Niedrogi prezent dla  mamy

Idealny prezent z okazji narodzin dziecka dla mamy lub taty nie musi kosztować fortuny. Niekiedy proste i tanie upominki są najlepsze, bo zachowują obie wymienione powyżej funkcje i nie wywołują konieczności odwdzięczenia się. Do tego nie trzeba silić się na wymyślne opakowanie – wystarczy zwykła torebka do kupienia w każdym sklepie. Wiele osób kupujących prezent z tej okazji decyduje się na jeden z polecanych zestawów lub podąża za modą – dzięki temu praktycznie zawsze trafia w oczekiwania chociażby jednego z rodziców.

Wśród polecanych upominków często znajduje się metryczka dla dziecka. Jest to przedmiot pozwalający w prosty sposób upamiętnić ten wyjątkowy dzień, wystarczy wpisać datę, wkleić zdjęcie, a później włożyć do albumu lub trzymać w widocznym miejscu. Metryczki są bardzo modne, mają wartość sentymentalną i wyglądają estetycznie, więc często to właśnie one są pierwszym z polecanych przez kogoś prezentów. Sprawiają przyjemność rodzicom – jest to oczywiście bardzo miłe uczucie, gdy można w dowolnej chwili zerknąć na fotografię swojego noworodka i podziwiać jego urodę. Po latach, taka pamiątka staje się tym bardziej cenna, w dodatku nie tylko dla mamy czy taty. Właściciel lub właścicielka metryczki również może skorzystać z podarunku, niejednokrotnie wspominając dzięki temu najmłodsze, najszczęśliwsze lata swojego życia. Wiele metryczek, jak i pozostałych prezentów okolicznościowych, posiada głównie wartość sentymentalną, ale w tym przypadku jest to jak najbardziej dobre i zamierzone.

Ręcznie robiony prezent dla mamy

W przypadku metryczek lub innych upominków tego typu, wśród licznych „gotowców” zawsze można pokusić się o prezent w stylu handmade, czyli ręcznie robiony. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zlecenie wykonawcy przygotowanie specjalnej metryczki, zawierającej oryginalne, charakterystyczne elementy. Dzięki nim obdarowani widzą, że są dla danej osoby wyjątkowi, skoro chciało jej się wykonać, zakupić czy też zamówić coś takiego. W chwili po urodzeniu dziecka niezwykle docenia się uczuciowe gesty bliskich, stąd ręcznie robiona, estetyczna metryczka to świetny prezent dla mamy po porodzie i oczywiście pamiątkowa, cenna rzecz dla nowego człowieka, który pojawił się właśnie na świecie.

Gdzie zamówić prezent dla mamy z okazji narodzin dziecka?

Istnieją liczne sklepy, specjalizujące się w wykonywaniu tego rodzaju okolicznościowych upominków. Oprócz metryczki można tam dostać na przykład oryginalne ramki na zdjęcia, ubranka dla dziecka, pierwsze zabawki, przedmioty codziennego użytku i wiele innych rzeczy. Większość prezentuje się nietypowo, na tyle wyraziście, że nie sposób pomylić taki prezent z czymś dostępnym seryjnie w sklepach, np. w marketach. Często przy produkcji upominków pracują właśnie osoby, które mają zdolności kreatywne i manualne. Dzięki temu poszczególne produkty różnią się od siebie, są jedyne w swoim rodzaju. Oczywiście w większości przypadków zamawiający ma pewną możliwość co do modyfikacji – w modzie są na przykład upominki personalizowane. Można w nich umieścić odrębne zdjęcie, ale często też dostosować wiele innych elementów, wstawić datę, imię, sentencję lub cokolwiek innego, dobrać kolorystykę i motywy dekoracyjne. Zazwyczaj upominek personalizowany jest nieco droższy od zwykłego – w końcu ktoś musiał poświęcić na jego zrobienie więcej czasu – ale efekt jest nieporównywalnie lepszy. Wyjątkowa pamiątka cieszy bardziej, niż coś, co można kupić w pierwszym lepszym markecie i mają to wszyscy. Wtedy widać, że obdarowujący oprócz pieniędzy włożył w prezent chociaż trochę uczucia, a przecież właśnie o to chodzi.

Top content