Prezent z okazji narodzin córki

Wybór prezentu zawsze stanowił dla ciebie problem ? Nigdy nie masz pomysłu, tracisz godziny na kręcenie się po sklepie czy przeszukiwanie internetu z nadzieją na znalezienie inspiracji ? Brak pomysłu na prezent z okazji narodzin córki znajomych, chrzciny, komunię czy może po prostu urodzin znajomego spędzają ci sen z powiek ? Jeżeli tak, to nie przestawaj czytać, ten krótki poradnik może pomóc ci z twoimi problemami. Zazwyczaj najprościej jest, gdy urodziny ma ktoś z znajomych, lub bliższej rodziny. Szczególnie jeżeli jest to osoba mniej więcej w twoim wieku, wtedy często zadanie sobie pytania „z czego ja bym się cieszył/co by mu się przydało” wystarczy do rozwiązania sprawy.

Łatwo o dobry prezent z okazji narodzin córki

Zazwyczaj też, znamy lepiej takie osoby ich zainteresowania, gust czy też aktualne potrzeby i kupno trafionego prezentu jest znacznie łatwiejsze. Jeżeli urodziny ma znajomy który jest zapalonym sportowcem, na pewno przyda mu się dodatkowy sprzęt którego nigdy nie jest zbyt wiele, tylko upewnij się, że nie ma czegoś identycznego ! Równie łatwo sprawa wygląda z wędkarzami, molami książkowymi czy fanami gier komputerowych. Sprawy zaczynają się trochę komplikować, gdy znasz osobę trochę mniej, lubi nie ma ona zbyt wielu zainteresowań. Czasem można wykorzystać okazję i spróbować odpowiednim prezentem zmotywować osobę do ruszenia się z domu. Znam przypadek gdzie dziewczyna kupiła chłopakowi karnet na ściankę wspinaczkową i nie tylko wykorzystał go z wielką przyjemnością, ale od tamtego czasu ten sport stał się częścią jego życia. Musisz jednak uważać żeby przypadkiem kogoś nie urazić, takie rozwiązanie nie będzie zawsze dobre. Jednak co zrobić gdy urodziny ma babcia dalsza ciocia w starszym wieku czy mało znany ci kuzyn ? Wtedy musisz szukać rzeczy bardziej uniwersalnych, które będą dobre dla wszystkich. Może to być zarówno coś ładnego do mieszkania, książka, płyta z muzyką.

Prezenty, których lepiej unikać

Odradza się raczej kupowanie perfum czy biżuterii, tutaj dobrze byłoby znać gust osoby której chcesz je podarować, możesz oczywiście popytać bliższych znajomych solenizanta, jednak prostszym rozwiązaniem będzie kupno karty podarunkowej do wybranego sklepu. Pamiętaj, jeżeli nie jesteś zbyt blisko z daną osobą liczy się główne pamięć, nikt nie będzie oczekiwał od ciebie wyszukanego upominku. Tą część mamy rozwiązaną, jednak tym co sprawia najwięcej problemów, jest prezent na narodziny córki lub syna. Rozróżnić tu należy, jak blisko jesteś tutaj z rodzicami dziecka, jeżeli jest to twoja rodzina, przydałoby się bardziej postarać i znaleźć coś odpowiedniego na tak wyjątkowy dla nich dzień. Najprostszym pomysłem, jest oczywiście kupno pierwszej zabawki czy ubranek, popularnym ostatnio pomysłem jest również metryczka dla dziewczynki czy chłopca. Są to ozdobne kartki z życzeniami czy modlitwą, oprócz których wypisane są na niej najważniejsze rzeczy z dnia narodzi. Jednak pamiętaj, prezent z okazji narodzin córki czy syna nie musi być tylko dla dziecka !

Możesz spróbować wyjść trochę poza schemat i przynieść jakiś mały upominek dla dziecka oraz prezent dla jego rodziców. Takie zachowanie zostanie na pewno ciepło przyjęte i możliwe, że będzie nawet bardziej trafione, wśród wszystkich zabawek, książeczek, ubranek, wykupiony bilet na masaż relaksacyjny dla świeżo upieczonej mamy czy bilet do kina dla obojga rodziców będzie miłą odmianą, która pozwoli im na chwilę odpoczynku po tym trudnym okresie. Jednak jeżeli ma być to prezent na narodziny córki lub syna kogoś z twojego bliskiego otoczenia, warto byłoby kupić coś, co będzie swojego rodzaju pamiątką i przetrwa dłużej niż zabawka czy książeczka.

Możesz kupić coś wyjątkowego

Dobrym rozwiązaniem są tu wspomniane wcześniej metryczka dla dziewczynki lub chłopca, jeżeli wzbogacisz ją paroma zdjęciami może stanowić prezent który przetrwa całe lata i będzie jeszcze długo przypominał o tym szczęśliwym dniu. Jeżeli masz jakieś wyjątkowe zdolności, możesz spróbować stworzyć coś sam, coś w co włożysz swoją pracę będzie na pewno dobrze odebrane. Pamiętaj, niezależnie czy to prezent z okazji narodzin córki, syna, czy jakiejkolwiek innej okazji- najważniejsza jest pamięć, nie cena prezentu !

Top content