Prezent z okazji narodzin syna

Narodziny dziecka są cudownym wydarzeniem dla całej rodziny. Nieważne, czy to pierwszy noworodek w rodzinie czy kolejny. Choć, oczywiście, pojawienie się pierworodnego to wydarzenie szczególne. Podobnie, gdy chodzi o kogoś bliskiego. Jeśli Twoja przyjaciółka na dniach powita dzidziusia, na pewno zastanawiasz się, jaki sprawić jej prezent z okazji narodzin syna lub córki. Oprócz klasycznych grzechotek, śpioszków czy mięciutkich książeczek warto pomyśleć o czymś, co ma walor zarówno walor wizualny, jak i pamiątkowy. Idealnym wyborem będzie metryczka dla chłopca lub dziewczynki. Upominek można postawić w widocznym miejscu w domu, by zawsze pamiętać o szczegółach, dotyczących przyjścia na świat małego szczęścia. Taki prezent na narodziny syna będzie w tonacji błękitnej, z kolei córki – różowej. Obecnie coraz więcej rodziców buntuje się przeciw typowo chłopięcym i typowo dziewczęcym kolorom, więc prawdopodobnie niedługo będzie się to zmieniać.

Zalety metryczek dla syna

Gdy dziecko podrośnie samo zacznie interesować się, w jakich okolicznościach przyszło na świat i taka metryczka będzie wtedy jak znalazł. Podobną funkcję pełnią opaski ze szpitala, które zakłada się noworodkowi na rączkę. Potem można porównać, jaki szkrab był kiedyś mały, a jaki duży teraz urósł.

Jeden prezent z okazji narodzin syna lub córki masz już z głowy, ale warto zaoferować świeżo upieczonym rodzicom jeszcze coś innego. Swoje wsparcie. Metryczka dla chłopca lub dziewczynki stanie się cudownym uzupełnieniem Twojej postawy wobec młodej mamy. Zapytaj, w czym możesz pomóc. Zainteresuj się zrobieniem zakupów lub na przykład wyprowadzeniem psa. Chodzi o to, by odciążyć rodziców w tych pierwszych chwilach z dzidziusiem. Dobry prezent na narodziny syna lub córki niekoniecznie musi być czymś materialnym.

Jeśli dzidziuś, który właśnie się urodził, ma starszego brata lub siostrę to taka metryczka może być prezentem od nich. I trzeba pamiętać, aby noworodek również przyniósł jakiś drobny upominek dla starszaka.

Nowy członek rodziny to także nowe wyzwanie organizacyjne. Na liście zakupów powinien znaleźć się planer lub notatnik. W specjalnym zeszycie można notować postępy w rozwoju dziecka, wpisywać pierwsze słowa i zaznaczać kroki milowe, jak rozpoczęcie chłodzenia. Metryczka dla chłopca lub córki to wprowadzenie do dalszych zapisków o tym, jak maluszek się zmienia.

Prezent od partnera

Prezent na narodziny syna to także jakiś miły gest od partnera. Wcale nie musi kosztować fortuny. Wystarczy, chociażby piękny bukiet lub bombonierka. Niektórzy panowie pragną podarować matce swojego dziecka coś ekstra, na przykład pierścionek lub łańcuszek.

Ciekawym i zgodnym z modą na fit styl życia pomysłem jest kupienie rodzicom maluszka, a szczególnie karmiącej mamie, kosza ze zdrowymi, odżywczymi produktami. Warzywa, owoce, kasze – to tylko niektóre z nich. Taki kosz możesz skomponować samodzielnie. Prezent z okazji narodzin syna może też wiązać się z motoryzacją, a więc wszelkie autka, motorki lub odzież w te wzory będzie dobrym wyborem. Zanim jednak coś kupisz, upewnij się, czy rodzice tego potrzebują. Zabawki i ubrania mogą mieć po starszym rodzeństwie. Często mają też swoją koncepcję na sposób ubierania dziecka. Zawsze lepiej przynieść coś, co zostanie wykorzystane, a nie odłożone „na wieczne nigdy”. Plusem spytania wprost o potrzeby jest także uniknięcie zdublowania się prezentów. Nie dopuszcza się wtedy do sytuacji, że maleństwo dostanie dziesięć maskotek, a nie ma ani jednej grzechotki.

Najważniejszy prezent z okazji narodzin syna

Bardzo ważny prezent z okazji narodzin syna lub córki to dobre słowo. Czas po porodzie nie zawsze należy do łatwych, więc rodzice potrzebują życzliwości i troskliwości. Jeśli jesteś już mamą z doświadczeniem, tym bardziej wesprzyj tę, która dopiero zaczyna swoją przygodę z macierzyństwem. Dzięki temu łatwiej jej będzie znieść ewentualne niedogodności jak nieprzespane noce, kolki czy ząbkowanie u dzidziusia. Taka solidarność na pewno zostanie doceniona bardziej niż rady z narzucaniem swojej perspektywy i wizji opieki nad maluszkiem. Każde dziecko jest inne i niepowtarzalne. O tej indywidualności przypomina z resztą metryczka dla chłopca lub dziewczynki.

Top content