Przeziębienie w ciąży. Jak walczyć z nim w domu?

Moja cudowna żona od 2 dni zmaga się z przeziębieniem. Poszukując pomysłu na pokonanie przeziębienia w ciąży domowymi sposobami przewertowała dziesiątki stron internetowych. Po konsultacjach z nią postanowiłem wiedzę tę zebrać do kupy i przedstawić Wam, abyście w jednym miejscu mieli całą masę pomysłów na walkę z tym cholerstwem. Pomysłów nie uwzględniających antybiotyków i mocnych lekarstw, które w ciąży przecież nie są wskazane.

Przejdźmy więc do rzeczy.

Ogólnie w czasie ciążowego przeziębienia  z leków aptecznych śmiało zażywać można Rutinoscorbin i Witaminę C, ja polecam zwłaszcza taką w proszku, lewoskrętną. Działa mega skutecznie, ale ostrożnie z nią, bo to sama esencja. Dodatkowo powszechnie poleca się spożywanie czosnku, w różnych postaciach: czosnek z niczym, czosnek w zupce, czosnek na kanapce. Ale i z tym nie wolno przesadzić. Dużą popularnością cieszy się ostatnio także kasza jaglana, która to znakomicie odśluzowuje organizm pomagając mu w walce z przeziębieniem.

Ogólny przegląd możliwości już macie. Teraz skupmy się na konkretnych objawach chorób, z którym ciężarna również może sensownie powalczyć.

Jak leczyć katar w ciąży?

Jeśli jesteś w ciąży i właśnie zmagasz się z katarem, to musisz wiedzieć, że jest kilka sposobów, które mogą Ci pomóc. Po pierwsze zadbaj o to, aby Twoim stopom zawsze było ciepło. Najlepiej noś dwie pary ciepłych skarpet. Czasem może je ściągać po to, aby wymoczyć nogi w bardzo ciepłej wodzie z dodatkiem imbiru. Skoro już jesteśmy przy wodzie, to możesz ją (zimną) wprowadzić sobie do nosa w celu jego przepłukania. Nie jest to przyjemne, ale skuteczne. Nos udrożnić możesz również stosując wodę morską.

W walce z katarem popularne są również różnego rodzaju inhalacje. Przede wszystkim mam tu na myśli gorącą mieszankę wody z dodatkiem szałwii lub soli. Nie można jednak zapomnieć o inhalacjach z dodatkiem dwóch kropelek olejku z drzewa herbacianego czy lawendowego.

Jak leczyć ból gardła w ciąży?

Kobiety w ciąży bardzo często zmagają się z bólem gardła. Chcąc szybko zakończyć tę walkę trzeba pomyśleć między innymi o płukaniu gardła wodą z solą, ja polecam tu jeszcze dodanie do tej mikstury nieco wody utlenionej. Na ból gardła działa również dobrze ssanie goździków. Powinno się także pić ciepłe napoje, do których dodawać można naturalny miód i cytrynę. Te z Was, które mają dostęp do naturalnego soku z malin, to również koniecznie powinny z niego korzystać.

Oprócz tego wszystkiego polecam także bardziej oczywiste metody, jak: picie soku z cytryny, napoju z siemienia lnianegodomowego syropu z cebuli, czosnku i miodu. Przy skrajnej sytuacji można udać się do apteki po tabletki do ssania przeznaczone dla kobiet w ciąży, ale to należy już skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Jak leczyć gorączkę w ciąży?

Gorączka w ciąży jest bardzo niebezpieczna zarówno dla dziecka, jak i dla mamy. Jeśli masz gorączkę, to walkę z nią rozpocznij od zimnych okładów na czoło. Dodatkowo możesz pić herbatkę z lipy np. z miodem. Przy gorączce ponownie przydatny będzie domowy sok malinowy. Ze specyfików aptecznych polecany jest paracetamol, najpopularniejszy jest tu Apap.

Jeśli przeziębienie u kobiety w ciąży utrzymuje się długo, to koniecznie powinna ona odwiedzić lekarza. Nawet jeśli nie przepisze jej cudownego leku, to przynajmniej określi jak poważna jest sytuacja.

A jak Wy radzicie sobie z przeziębieniem w ciąży?

Top content