Śmieszne smoczki dla dzieci

Smoczek gości w większości domów, w których pojawili się najmłodsi mieszkańcy: dopiero co narodzone dzieci. Mają one swoich zwolenników, ale i wrogów. Ci pierwsi podkreślają, że dzięki smoczkowi łatwo dziecko uspokoić i ma on pozytywny wpływ na odruch ssania. Czy z pozoru niewinny smoczek – przedmiot znany od tak dawna może mieć i negatywne strony i to tak mocne, aby narobił sobie nimi wrogów? Podobno tak. Wskazuje się, że dzieci używające smoczka, są narażone o kilkadziesiąt procent bardziej na zapalenie ucha, wady zgryzu, czy opóźniony rozwój mowy. Tak naprawdę jednak trudno to potwierdzić na tyle mocno, aby całkowicie pozbawić swojego maluszka smoczka.

Rodzaje smoczków dla dzieci

Dostępne są smoczki lateksowe i silikonowe oraz dostosowane do wieku dziecka. Warto wiec przed zakupem dokładnie czytać etykiety tych produktów. Można więc kupić też smoczek jako prezent. Ale swego rodzaju urozmaicenie pojawiło się także w kręgu smoczków. Można np. kupić śmieszny smoczek dla dziecka. Część, którą jest najbardziej zainteresowane samo dziecko, jest nadal dostosowana do jego potrzeb. Śmieszność pojawia się po stronie, którą widzą inni, kiedy smoczek jest w buzi dziecka. Zazwyczaj strona ta jest opatrzona jakąś nietypową grafiką: ustami, zębami, wąsami, jakimś zwierzęcym pyszczkiem lub kombinacją niektórych ze wspomnianych tu elementów.

Dziecku na rodzaju smoczka nie zależy

Tak właściwie, jeśli chodzi o samo dziecko, to jest mu wszystko jedno co do kolorystyki i wzoru smoczka, o ile jest on dostosowany do jego wieku i preferencji. jeśli więc dany model smoczka będzie pasował konkretnemu dziecku, to – jeśli jest możliwość – można wybrać jakiś nietypowy wzór. Po co właściwie? Śmieszne smoczki dla dzieci poprawiają humor dorosłym – to tak w największym skrócie. Dzisiaj robimy sporo zdjęć z naszego codziennego życia. Umieszczamy je zazwyczaj w mediach społecznościowych. Z biegiem czasu zaczynamy szukać sposób na to, aby robione przez nas fotografie były coraz ciekawsze albo śmieszne. Innymi słowy, mają przyciągać uwagę innych. Śmieszne smoczki to po prostu humorystyczne gadżety, a żyjemy w czasach przyjaznych gadżetom różnego rodzaju. Nic dziwnego, że smoczki o niecodziennym wyglądzie zdobyły swoich zwolenników, czy wręcz wielbicieli. Oczywiście każdy z nas ma inne poczucie humoru. Niektórych takie smoczki zaprojektowane z myślą o rozśmieszaniu, po prostu nie śmieszą. U jeszcze innych powodują wręcz zdegustowanie.

Nie muszą być  śmieszne, a komfortowe

Warto jednak pamiętać, że w przypadku smoczków najważniejszy jest komfort samego dziecka. Jeżeli maleństwo lubi konkretny smoczek, to nie ma nic złego w tym, aby gadżet ten nie wyglądał – od strony patrzących na dziecko – w tradycyjny sposób. Jest jednak coraz więcej osób, które chcą kupić oryginalny smoczek dla dziecka. A „oryginalny” nie zawsze oznacza „śmieszny”. Oryginalność smoczka może polegać na jego kolorystyce i wzorku zdobniczym – do tej pory niespotykanym. Zakup takiego smoczka czasem wynika z tego, że właśnie taki wzór spodobał się rodzicom. Innym razem chodzi o to, żeby konkretne dziecko jakoś się wyróżniało spośród innych. Kupując smoczek, trzeba jednak pamiętać o 2 sprawach: smoczek ma dobrze służyć dziecku i nie stwarzać dla niego żadnego zagrożenia. Jeżeli konkretny model smoczka spełnia te dwa warunki, można rozważyć jego zakup, Dziecko to zawsze wyjątkowy członek rodziny, szczególnie w pierwszych latach swojego życia. Zapewnienie mu wygody i bezpieczeństwa powinno być zawsze priorytetem jego najbliższego otoczenia.

Wiąże się z tym to, co dla dziecka się kupuje. Wielu rodziców chce, żeby ich dziecko świetnie wyglądało. Jednak nie każdy dziecięcy ciuszek, który dobrze wygląda jest uszyty np. ze zdrowego, naturalnego materiały. Dla wielu smoczek dla dziecka to sprawa drugo- lub wręcz trzeciorzędna. Jednak nawet wtedy trzeba pamiętać, że kupowany smoczek kupuje się przede wszystkim, pod katem dziecka i jego wygody. Wygląd to sprawa drugorzędna. To jednak nie wyklucza tego, żeby dziecko nie miało jednego smoczka o dość nietypowym wyglądzie, który będzie przykuwał uwagę. Wszędzie jest miejsce na poczucie humoru. .

Top content