Prezenty na narodziny chłopca

Chwila, w której na świat przychodzi nowy człowiek jest momentem o niezwykłym znaczeniu i doniosłości. Oto rodzi się nie tylko długo wyczekiwany potomek, ale również ma miejsce jedno z ważniejszych zdarzeń życiu każdego z nas. Ze względu na taką wyjątkowość tego momentu z pewnością każdy się zgodzi, że wymaga on odpowiedniej oprawy i przynajmniej podarowaniu dziecku i jego rodzicom jakiejś pamiątki, która będzie przypominać o tym wzniosłym wydarzeniu.

Duży wybór upominków na narodziny chłopca

Możliwości wyboru właściwego upominku dla nowo narodzonego dziecka jest dziś naprawdę dużo. Sklepy z tego typu asortymentem oferują nam bardzo bogatą kolekcję przeróżnych bibelotów, często z możliwością personalizowania ich wedle potrzeb.

Od niedawna swoje triumfy święci na przykład metryczka urodzeniowa dla dziecka, które może przybrać praktycznie dowolną formę i zawsze będzie mile widzianym przez rodziców prezentem.
Oczywiście są także i inne możliwości, ale należy tu zwracać uwagę, że nie wszystkie upominki są uniwersalne i co innego trzeba będzie kupić jeśli na świat ma przyjść dziewczynka i co innego jeśli rodzina oczekuje syna.

Dla chłopca prezent wybrać trudniej

Prezenty na narodziny chłopca są trochę trudniejsze do wybrania, bowiem o w przypadku dziewczynek rynek gotowych upominków wydaje się być zdecydowanie bogatszy. Chłopcom pozostają głownie klasyczne rzeczy takie jak wspomniana wyżej metryczka, czy też łyżeczka ze srebra (chociaż to bardziej na chrzest), lub spersonalizowany plakat o chłopięcej tematyce. Co prawda nowo narodzony niemowlak niespecjalnie może sobie zdawać sprawę z tego, że jego prezent jest akurat bardziej męski niż dziewczęcy, ale nieodpowiedni dobór upominku może stanowić pewien nietakt.
Z tego właśnie powodu prezenty na narodziny chłopca muszą być zdecydowanie bardziej przemyślane, chociaż oczywiście w przypadku dziewczynek też dobrze jeśli nie weźmiecie po prostu pierwszej lepszej rzeczy z brzegu.

Pomysłem może być metryczka

Do najciekawszych propozycji jakie oferuje nam dzisiejszych rynek należą, oprócz mnogości wszelkiego rodzaju metryczek, również i specjalne pudełeczka z drobiazgami przydatnymi zarówno maluchowi jak i rodzicom. Są to zwykle zgrabnie wykonane drewniane szkatułki z zabawnym napisem na wieczku lub też po prostu z imieniem dziecka i dokładną datą jego urodzenia. Można też tam dodać i inne informacje, wszystko zależy od naszej kreatywności i poczucia humoru naszego oraz rodziców bobasa.

Wewnątrz takiej skrzyneczki zwykle znajdziemy dosłownie kilka drobiazgów takich jak pieluszka, jakiś gryzaczek dla niemowlęcia czy ubranka. Dostępne są różne zawartości i te zależą głownie od producenta i ceny danego zestawu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, abyśmy samodzielnie dołożyli coś od siebie do takiej skrzyneczki i jeszcze bardziej podnieśli jej wartość sentymentalną.

Innym bardzo ciekawym rozwiązaniem może być zamówienie specjalnej, dedykowanej bombonierki, najczęściej z cukierkami krówkami. Krówki lubią niemal wszyscy więc nie ma obawy, że taki prezent się zmarnuje, a z pewnością będzie niezwykle słodkim podarunkiem. Opakowania takich cukierków można w pewnym zakresie spersonalizować, mowa tu zarówno o zewnętrznym pudełku jak i o samym papierku, w który będą owinięte krówki. Można wpisać np. imię dziecka, jeśli jest już znane i datę urodzin, dodać jakieś zdjęcie podesłane przez tatę i piękny prezent gotowy. Jeśli nie mamy czasu lub inwencji to można się również zdecydować na jeden z fabrycznych zestawów zawierających po prostu gratulacje z okazji narodzin synka czy córeczki. Bombonierki dla chłopców są dostępne zwykle w odcieniach koloru niebieskiego, dla dziewczynek zaś tradycyjnie króluje róż.

Bardzo ciekawym pomysłem są również plakaty z ramkami, jakie można postawić w dziecięcym pokoiku. Możliwości doboru wzorów i kolorów są tu praktycznie nieograniczone, a jeśli będziemy mieli problem z wyborem to zawsze możemy zdecydować się na jakieś propozycje producenta. Zwykle jest to jakaś śliczna grafika (oczywiście inna dla chłopców i inna dla dziewczynek) i wypisany pod nią cytat, modlitwa lub tylko imię i data urodzin dziecka.

Top content