Sposoby na relaks dla każdego – czym się warto zająć?

Żyjemy w przebodźcowanym informacjami świecie, przez co nasze umysły nie mają w ogóle czasu na odpoczynek i regenerację. Praca, obowiązki, dodatkowe zajęcia, przyspieszony tryb życia, a także media społecznościowe skutecznie pozbawiają nas szansy na złapanie oddechu. W rezultacie jesteśmy zestresowani, źle sypiamy, zaniedbujemy zdrowie i relacje z bliskimi. Pytanie brzmi, co można robić, aby w ciągu dnia skupić umysł na czymś innym niż ciągłe przetwarzanie informacji i zamartwianie się?

Sport

Zacznijmy od sportu. Sport to chwila ogromnego wytchnienia nie tylko dla ciała, ale przede wszystkim dla ducha. Sekret tkwi w tym, że pracując fizycznie, przestajemy myśleć o obowiązkach, zadaniach i zmartwieniach, a zamiast tego skupiamy się na chwili obecnej. Skupiamy całą swą koncentrację na pracy organizmu oraz zyskujemy większą świadomość ciała. Warto uprawiać sport na świeżym powietrzu: wystarczy bieganie, nording walking, jazda konna, rolki, gry zespołowe, zwykłe rzucanie piłki z dzieckiem. Mniej aktywni mogą po prostu wyjść na spacer do parku lub na obrzeża miasta. Zwykły spacer bardzo pozytywnie nastraja, bo pozwala skupić uwagę na zmieniającej się przyrodzie. Rozwiązaniem jest też zapisanie się na basen. Zabawa w wodzie niesie bardzo pozytywne skutki i pozwala pokonać zmęczenie.

Dla artystycznych dusz

Jeżeli mamy taką możliwość, warto pobawić się kolorami. Jak? Jedną z metod terapeutycznych jest tak zwana arteterapia, która polega na ekspresywnym wyrażaniu siebie za pomocą sztuki. Można tańczyć, śpiewać, grać na instrumentach, pisać opowiadania, ale przede wszystkim malować. Interesującym przykładem zabaw związanych z malowaniem jest robienie makijaży. Nawet jeżeli do tej pory stroniliśmy od malowania siebie lub innych, warto spróbować, by niezwykle łatwo przekonać się, ile radości daje twórcza zabawa z cieniami i kredkami. Możliwość zobaczenia siebie w innym wydaniu oraz odrzucenie starań, by wyglądać perfekcyjnie w połączeniu z nieograniczonymi sposobami na wykorzystanie dotąd nieużywanych kolorów, dostarczy niesamowitej frajdy i faktycznie pozwoli zapomnieć o problemach. Jeśli jednak wolelibyśmy tradycyjne metody pracy z kolorami, warto zainteresować się czymś takim jak malowanie po numerach, które pozwala skupić się na pracy z niesamowitymi obrazami, kolorami i kształtami. Malowanie po numerach jest bardzo zbliżone do tak zwanych kolorowanek dla dorosłych, gdzie liczy się precyzja, skupienie i satysfakcja z oszałamiającego rezultatu.

Gotowanie

Rutyna niesamowicie męczy. Jeżeli do tej pory korzystaliśmy ze sprawdzonych przepisów, warto zaufać czemuś nowemu i znaleźć na Internecie lub w książkach kucharskich przepisy z wykorzystaniem produktów, które do tej pory nie gościły w naszej kuchni. W ten sposób, zamiast gotować mechanicznie, musimy skupić się na stworzeniu czegoś zupełnie nowego. Orientalne potrawy albo dania z przepisów pochodzących sprzed stu lat mogą być sposobem nie tylko na polepszenie umiejętności kulinarnych, jak również urozmaiceniem diety, ale także okazją do wprowadzenia do codziennego życia powiewu świeżości.

Artykuł sponsorowany

Top content