Wymiary pościeli – kołder dla dzieci

Jeśli trafiłeś na moją stronę poszukując informacji na temat rozmiarów pościeli dla dzieci, to muszę przyznać, że nieźle Ci się udało, bowiem w poniższym tekście odnajdziesz informacje na temat standardowych wymiarów kołderek dla dzieci z podziałem a trzy grupy. Pierwszą z nich będą noworodki, kolejną dzieci w wieku 1-3 lat, a ostatnią nieco starsze dzieciaki koło 4 roku życia.

Niezwykle ważne jest to, abyś kupując pierwszą kołdrę dla dziecka nie przestrzelił się z jej rozmiarem, nie próbuj też oszczędzać kupując od razu większą kołderkę. W ten sposób możesz przysporzyć sobie jedynie kłopotów, a właściwie dziecku, któremu pod zbyt dużą kołderką będzie po prostu niewygodnie i ciężko.
Rozmiar kołderek dla niemowlaków

Standardowym rozmiarem kołderek dla niemowlaków jest rozmiar 75×75 cm. Z pewnością wydaje Ci się on malutki, zwłaszcza wtedy gdy zauważysz, że nie zakrywa on większości powierzchni łóżka. Tak to jednak ma już być, że taki malec nie powinien spać pod większą kołderka.

Wymiary kołdry dla dziecka

Kiedy Twoje dziecko już nieco podrośnie, nauczy się spać pod kołderką nie czyniąc z niej narzędzia zbrodni, to możesz pomyśleć o większej kołdrze. Tutaj proponowanym rozmiarem jest kołdra o wymiarze 90x120cm. Jak widzisz kołderkę tę swobodnie wykorzystać można jeszcze w łóżeczku dziecięcym, a jej długość i szerokość sprawiają, że swobodnie powinna wystarczy do 4 roku życia. Wtedy możesz zaopatrzyć się w dłuższą kołdrę.

Rozmiar pościeli dla czterolatka

Kiedy Twoje dziecko jest już nieco bardziej wyrośnięte i kołderka o długości 120cm jest dla niego zbyt krótka, to odwiedzając sklep z pościelą natkniesz się na kolejną standardową rozmiarówkę pościeli, której wymiary to 100x135cm.
Teraz znasz już wszystkie rozmiary kołder dla dzieci, mam nadzieję, że dla swojego dzieciaka wybierzesz nie tylko kołdrę dobrego wymiaru, ale też taką o dobrej jakości. O tym pisałem w poprzednim artykule na blogu parentinowym o tym jaką wybrać kołderkę dla niemowlaka.

Top content