Co kupić noworodkowi? Kartki z okazji narodzin dziecka

Narodziny dziecka są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny. Przyjście na świat długo oczekiwanego potomka wiąże się ze sporym świętowaniem. Kiedy dziecko trafia do swojego nowego domu zaczynają się odwiedziny, na początku przychodzą najbliżsi – dziadkowie, wujkowie i ciocie. Wszyscy przynoszą ze sobą prezenty, obdarowany jest zarówno nowy człowiek, jak i rodzice – zwłaszcza matka. Dziecko otrzymuje prezenty niezbędne w początkowym okresie życia. Może otrzymać wózek, bujaczek, łóżeczko albo roczny zapas pieluszek. Wszystko to zostanie wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem, dziecko czasami może otrzymać pluszowe przytulanki do snu albo małe zabawki. Gryzaki oraz grzechotki pomagają dziecku prawidłowo się rozwijać, wpływają na jego motorykę oraz na rozwój zmysłów. Gryzak jest sporą ulgą dla brzdąca, kiedy rosną pierwsze ząbki.

Różne rodzaje prezentów dla noworodków

W ofercie sklepów możemy znaleźć gryzaki, które można zamrozić – są znakomitym środkiem znieczulającym przy obolałych dziąsłach. Krewni kupują też kartki z okazji narodzin dziecka, co ciekawe taką kartkę może otrzymać zarówno rodzic, jak i samo dziecko. Wszystko zależy od naszego punktu widzenia, kartki można zrobić własnoręcznie, do tego możemy wykorzystać kolorowy papier, bibuły, wstążki oraz różne, inne kreatywne materiały. Kartki, które są samodzielnie robione mogą być wspaniałą pamiątką dla dziecka lub dla rodziców dziecka, mogą być unikalne i wyjątkowe. Ręcznie robione kartki z okazji narodzin dziecka możemy też zakupić poprzez strony internetowe. Rękodzieło jest w cenie, za taką kartkę zapłacimy znacznie więcej niż za popularny karnecik. Innym pomysłem na prezent dla nowego członka rodziny jest samodzielne robiony tort z pieluszek.

Może ręcznie robiona kartka?

Wykonanie takiego gadżetu nie jest drogie, wymaga paru paczek pieluszek, które należy zwinąć i związać. Podstawa tortu powinna być sztywna, najlepiej jeśli jest to okrągła tektura. Na bazie tej tektury ustawia się okrąg ze zwiniętych pieluszek, następnie buduje się kolejną warstwę już o mniejszej średnicy. Ostatnia warstwa jest najmniejsza. Tak wykonany tort zdobimy wstążkami lub tasiemkami, następnie całość pakujemy w celofan. Można dodatkowo dołożyć różyczki ze zwiniętych skarpetek albo opasek do włosów. Wszyscy będą na pewno zachwyceni naszym pomysłem na prezent. Rodzeństwo nowego członka rodziny może również podarować swojej siostrzyce lub braciszkowi prezencik. Na uwagę zasługuje na pewno album na zdjęcia. Albumy mogą być specjalnie przeznaczone dla maluchów, mogą zwierać też strony, na których rodzice przykleją pierwsze pamiątki malucha, na przykład opaskę z sali porodowej. Jest to piękna pamiątka, kiedy dziecko dorośnie będzie mogło obejrzeć zdjęcia i zobaczyć, jak wyglądało.

Obrazki dla noworodków

Na rynku możemy znaleźć specjalne obrazki dla nowo narodzonych dzieci, metryczka dla dziecka robiona jest na zamówienie, wybieramy imię dziecka oraz datę urodzin maluszka. Jeśli chcemy być bardziej szczegółowi to dodajemy też wagę i wzrost. Obrazek można powiesić na ścianie albo postawić na komodzie lub na biurku. Są to bardzo piękne rysunki, które stanowią piękną ozdobę każdego pokoju dziecięcego. Dziecku możemy dać też pieniądze, rodzice mogą zostawić je do momentu, aż maluch będzie wiedział na co je wydać. Można też przeznaczyć je na zakup najpotrzebniejszych rzeczy – na przykład wózka, łóżeczka albo wyposażenia pokoiku dla dziecka. Młodym rodzicom przydają się pieniądze, ponieważ dziecko to spory wydatek. Najwięcej gotówki wydaje się na pieluszki oraz na ubranka. W rodzinach z wieloma dziećmi nie ma takiego problemu, noworodki bardzo szybko wyrastają z ubrań, z tego właśnie powodu czasami posiadamy niezniszczone ubranka, które mogą wykorzystać dzieci naszych krewnych.

Innym pomysłem na prezent dla dziecka jest biżuteria, są to rzeczy bardzo wartościowe, które nie tracą na cenie. Złoty medalik może być wspaniałą pamiątką, kiedy dziecko dorośnie będzie mogło nosić medalik lub łańcuszek. Dziecko może otrzymać również bilet na sesję zdjęciową w profesjonalnym studio fotograficznym, to również wspaniała pamiątka.

Top content