Obrazki z okazji narodzin dziecka

W życiu większości związków nadchodzi jeden w najwspanialszych dni w życiu partnerów, mianowicie narodziny ich wspólnego dziecka. Jest to chwila poprzedzona długimi oczekiwaniami, która niesie ze sobą tyle samo nadziei co obaw. Nie dziwi zatem radość rodziców malucha jak i innych jego najbliższych, kiedy rozwiązanie zakończy się sukcesem. Jest to najważniejszy powód, dla którego urządza się tak zwane baby shower, chociaż wiele osób woli urządzić tę imprezę jeszcze przed przyjściem dziecka na świat.

Dobre prezenty przy okazji baby shower

Baby shower to doskonała okazja do relaksu dla kobiety czekającej na poród, jak i sposobność do odprężenia już po, jeżeli to miłe, typowo babskie spotkanie ma miejsce później. Ponadto w czasie takiego przyjęcia panuje atmosfera sprzyjająca dzieleniu się swoimi obawami jak również nadziejami dotyczącymi spraw porodu i opieki nad dzieckiem. Mama może otrzymać wtenczas dużą dawkę wsparcia ze strony koleżanek, co niweluje stres tak często występujący szczególnie u kobiet oczekujących i wychowujących swojego pierwszego niemowlaka.

Obrazki, które ozdobią dom dziecka

Baby shower nie jest też pozbawione pewnych rytuałów. Można wspólnie wybierać imię dla dziecka, obdarowywać ciężarną talizmanami mającymi zapewnić szczęśliwy poród, zgadywać obwód brzucha przyszłej mamy itd.. Nieodłącznym elementem tej imprezy jest też wręczanie prezentów służących zarówno mamie jak maluchowi. Przeważnie są to najróżniejsze gadżety, które mają ułatwić pielęgnację niemowlaka. Mogą być to kocyki, grzechotki, gryzaki, skarpetki, śpioszki, śliniaczki i tym podobne. Zakupując prezent tego typu należy jednak pamiętać o tym, że wszystkie te przedmioty powinny spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa. Należy zwracać uwagę na materiał z jakiego są wykonane (czy nie jest on toksyczny, łatwo ulegający zniszczeniu) i czy nie posiadają drobnych elementów, które mogą odczepić się od przedmiotu i zostać połknięte przez niemowlaka. Podobne warunki dotyczą też preparatów pielęgnacyjnych zarówno dla bobasa jak i jego mamy. Dlatego też mniej skomplikowanym okazuje się być obdarowanie przedmiotami, które mogłyby stanowić część wystroju pokoju malucha. Na przykład obraz w ramce dla dziecka może być doskonałą ozdobą pomieszczenia. Trzeba przy tym pamiętać, że powinien być kolorowy i radosny – ma w końcu cieszyć przede wszystkim oczy małej pociechy. Metryczka dla dziecka też jest bardzo dobrym pomysłem. Stanowi ona pamiątkę zarówno dla niego samego jak i dla jego rodziców. Można ją zrobić samodzielnie, bądź zlecić jej wykonanie w ładnej graficznej formie, a następnie oprawić w ramki. W ten sposób otrzymamy ładną ozdobę z najważniejszymi informacjami na temat noworodka, która zawsze na myśl przywodzić będzie rodzicom wspaniały dzień narodzin. Nawiązując nadal do ozdób w obramowaniach, obrazki z okazji narodzin dziecka również są bardzo popularne. Mogą być to profesjonalnie zrobione zdjęcia z okresu ciąży jak i wykonane po przyjściu dziecka na świat. Obecnie tematyczne sesje zdjęciowe są niezwykle popularne. Aby się o tym przekonać wystarczy wejść na portale społecznościowe i sprawdzić galerie zdjęć swoich koleżanek – która kobieta nie chce pochwalić się swoim małym skarbem? Natomiast fotografia umieszczona w internecie, bądź też zapisana na dysku komputera nie spełnia tej samej funkcji, co powieszona na ścianie. W tym wypadku należy jednak dysponować zdjęciami dobrej jakości. Może zatem warto zachęcić rodziców dziecka do wzięcia udziału w sesji?

Inne ozdoby do pokoju dziecka

Wystrój pokoju nie kończy się oczywiście na obrazkach. Można podarować nawet takie rzeczy jak kolorowe zasłony i firanki, lampkę nocną o fantazyjnym kształcie, czy też zegar, który nie dość, że spełnia swoją podstawową funkcję, to może nadać pokojowi charakteru. Wybierając wszystkie te przedmioty i inne trzeba pamiętać, że powinny pasować do wnętrza, ale też podobać się dziecku. Bobasy lubią wyraziste barwy i duże kontrasty – to pobudza ich percepcję. Jeżeli natomiast dana rzecz ma służyć ukojeniu zmysłów, należy wybierać spokojne odcienie niebieskiego i zielonego. Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy i pamiętając oczywiście o względach bezpieczeństwa dziecka, śmiało można iść na zakupy, bądź samodzielnie przygotować upominek, który na pewno zostanie doceniony przez rodziców jak i malucha, a tym samym dołożymy się do udanego baby shower.

Top content