Jak powiadomić o narodzinach dziecka czy wnuka?

Narodziny dziecka to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu rodziny, szczególnie jeśli chodzi o pierwszego potomka. Rodzice często szukają jak najbardziej wyszukanych sposobów, aby podzielić się tą radosną nowiną ze światem. Jak powiadomić o narodzinach wnuka? Jak zaskoczyć najbliższych? Sprawdź kilka poniższych pomysłów!

Powiadomienie o narodzinach ciecka

Powiadomienie o narodzinach dziecka może być wyjątkowe, a wspomnienia z tego dnia zostaną na całe życie. Jeśli chcesz poinformować swoich najbliższych w oryginalny sposób, możesz przygotować dla nich prezenty w imieniu nowo narodzonego dziecka. Zrób koszulki dla „najlepszej babci” i „najlepszego dziadka”. Równie dobrze sprawdzą się kubki z takimi napisami, a kawa z nich z pewnością będzie smakowała najlepiej. Wiadomość o narodzinach dziecka uwieczniona w ramce idealnie ozdobi pokój, a album z pierwszej doby życia będzie stanowił pamiątkę nie tylko dla dziadków. Pamiątkowe zdjęcia sprawdzą się w każdej formie. Jeżeli twoi rodzice uwielbiają popołudniowe drzemki, przygotuj dla nich poduszki z pierwszym portretem wnuka. Nie tyko dziadkowie mogą otrzymać prezent od nowego członka rodziny. Ciocie i wujkowie również docenią miły gest, a nawet świeżo upieczone rodzeństwo z pewnością ucieszy się z takiego powitania! Niezwykle istotne jest, aby starszy brat lub siostra dowiedział się w wyjątkowy sposób o narodzinach dziecka.

Coraz bardziej popularne stają się ostatnio metryczki urodzeniowe, które mogą zostać wykonane w najróżniejszy sposób – haftowane, malowane, wyklejane. Obrazki zawierają najważniejsze informacje, takie jak data urodzenia, imię dziecka, a także wagę czy godzinę przyjścia na świat. Metryczkę można powiesić na ścianie lub postawić na półce, a jej estetyczny i piękny wygląd ozdobi każde wnętrze, w szczególności dziecięcy pokoik. Dowolnie można wybierać styl ich wykonania, kolory i motyw przewodni. Mogą zostać dopasowane do wystroju pomieszczenia, ale również do profesji rodziców lub skojarzeń z imieniem dziecka.

Kolejnym pomysłem jest ogłoszenie światu radosnej nowiny na portalach społecznościowych. Załączenie jednego z pierwszych zdjęć z pewnością rozczuli Twoich bliskich. Pamiętaj jednak, aby zrobić to ze smakiem i gustem, odpuść zdjęcia z porodówki i pierwszej kąpieli. Jeśli jesteś tatą lub którymś z dziadków, koniecznie zapytaj o zgodę i zdanie młodą mamę!

Imprezy powitalne dla mamy i dzieci

Na popularności zyskują także imprezy powitalne na cześć nowego potomka i młodej mamy. Przyjęcie zorganizowane w domu lub w wynajętym lokalu może posiadać motyw przewodni. Decyzja o takim powitaniu powinna jednak uwzględnić samopoczucie mamy i noworodka. Spotkanie może odbyć się później, niekoniecznie zaraz po wyjściu ze szpitala, a zaproszenia na nie mogą być formą pierwszego powiadomienia o waszym szczęściu!

Oczywiście możesz zrobić to w klasyczny sposób i powiadomić dalszych krewnych i przyjaciół przy pomocy wiadomości tekstowej lub po prostu do nich zadzwonić. Wystarczy jednak, że zamiast smsa, wyślesz najbliższym kartkę okolicznościową, która zostanie na pamiątkę i będzie przypominała o tym ważnym dniu. Pocztówka może być klasyczna i wysłana na poczcie, ale równie dobrze sprawdzi się elektroniczna kartka, którą przygotujesz z łatwością przy pomocy wielu darmowych programów i prześlesz do przyjaciół mailem!

Pamiętaj, że najlepszą drogą rozchodzenia się informacji, jest „droga kropelkowa”! Babcie i ciocie z pewnością zajmą się rozpowiadaniem twojego szczęścia wśród przyjaciół i dalszej rodziny. Nie musisz się martwić, że kogoś pominiesz i nie dowie się o waszym noworodku. Nie martw się na zapas i skup się na odpoczynku i czerpaniu przyjemności z pierwszych wspólnych chwil.

Nie wstydźcie się swojej radości

Emocje, jakie towarzyszą rodzicom zaraz po porodzie są nie do opisania i utrzymują się nawet przez kilka pierwszych tygodni życia dziecka. To oczywiste, że rozpiera was radość i energia w takiej ilości, że masz ochotę obdarować nią cały świat. Podzielcie się informacją o narodzinach potomka w sposób, który najbardziej wam odpowiada. Pamiętajcie również, że to ty wybierzecie najlepszy moment na pierwsze wizyty i spotkania. Cieszcie się sobą i niech ta chwila trwa jak najdłużej!

Top content