Prezenty dla świeżo upieczonej mamy i noworodka

Wszyscy wiemy, że narodziny dziecka to wyjątkowy, długo oczekiwany dzień, który wymaga szczególnej oprawy. Młoda mama, pomimo wyczerpania ciężkim porodem, czuje niesamowitą radość z pojawienia się małego dzieciątka. Wielokrotnie zdarza się, że pomimo swego zmęczenia, przepełniona dumą, pokazuje dziecko i przyjmuje gości, którzy niezwłocznie pragną poznać nowego członka rodziny. Przychodzą babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie, aby choć przez chwilę popatrzeć na słodkie maleństwo i złożyć gratulacje świeżo upieczonym rodzicom.

Prezent dopasowany do mamy

Zwyczajowo przyjęło się, że przy pierwszej wizycie, jaką składa się zaraz po urodzeniu dziecka należy przynieść prezent dla świeżo upieczonej mamy oraz jakiś drobiazg dla noworodka. Zwykle o wyborze prezentu decyduje pokrewieństwo lub powinowactwo, bądź inny bliski stosunek z młodą mamusią. Od wielu lat najczęściej wybieranym podarunkiem jest bukiet kwiatów. Jest to prezent niezobowiązujący, ale stosowny na taką okazję. Obecnie coraz popularniejsze są także kolorowe bukiety z balonów wypełnionych helem. Jest to dość interesujące rozwiązanie, ponieważ do niektórych szpitali nie wolno przynosić kwiatów, a wtedy balonowa wiązanka jest wprost idealna. Kwiaty może podarować każdy odwiedzający młodą mamę. Zdarzają się też inne prezenty, bardziej praktyczne, takie jak na przykład kilka paczek pieluch, kocyk dla dziecka albo najnowszy laktator. Niestety są to raczej prezenty nietrafione, ponieważ są raczej dla dziecka, a nie dla samej mamy. Dlatego przy wyborze podarunku warto kierować się zainteresowaniami i potrzebami młodej mamy, która z całą pewnością posiada już skompletowaną całą wyprawkę dla maluszka, za to ma deficyt relaksu, odpoczynku i chwili dla siebie. Świeżo upieczona mama być może przy karmieniu chętnie posłucha ulubionej muzyki albo poczyta najnowszą książkę ulubionego autora, dlatego może warto kupić jakąś płytę albo książkę.

Uczucie najlepszym prezentem

Jednak najważniejszy prezent z okazji urodzin dziecka dla świeżo upieczonej mamy powinien wręczyć ojciec maluszka. Jest to wyraz miłości i wdzięczności za trud ciąży i porodu, dlatego powinien być szczególny i wyjątkowy. Ma sprawić radość i wywołać uśmiech na twarzy młodej mamy. Panowie najczęściej decydują się na zakup jakiejś cennej biżuterii, czasem zdobionej brylantami, bo przecież każda kobieta lubi błyskotki. Bardzo dobrym pomysłem jest także podarowanie bonu do ośrodka odnowy biologicznej, w którym młoda mama będzie mogła się zrelaksować i zadbać o urodę, czasem nieco zaniedbaną w ciąży i w pierwszych dniach macierzyństwa. Oczywiście żaden młody tata nie powinien zapomnieć o wiązance kwiatów. Oprócz takiego materialnego podarunku, świeżo upieczony tata powinien zadbać o to, aby jego żona lub partnerka mogła zrobić sobie chwilę przerwy w opiece nad noworodkiem i znaleźć chwilę tylko dla siebie. Może na przykład wyręczać ją w obowiązkach domowych związanych z gotowaniem, praniem czy sprzątaniem, a także samodzielnie zabrać maluszka na spacer.

Drobiazg dla dziecka świeżo upieczonej mamy

Jeśli wybieramy się z pierwszą wizytą, żeby zobaczyć nowo narodzone maleństwo, musimy też pamiętać o tym, aby podarować jakiś drobiazg dla dziecka. Najczęściej goście przynoszą ubranka, zabawki, albumy, ramki na zdjęcia albo książeczki. Wspaniałym pomysłem jest także metryczka urodzeniowa dla dziecka, która w przyszłości będzie dla niego miłą pamiątką. Na takiej metryczce znajdują się najważniejsze informacje dotyczące urodzenia dziecka, czyli jego imię, miejsce i data urodzenia, a także jego waga i długość zaraz po urodzeniu. Metryczki mogą być wykonane w przeróżny sposób, tak aby przez wiele lat mogły stanowić przepiękną dekorację w pokoju dziecinnym. Obecnie bardzo modne są metryczki wykonane ręcznie, na przykład wyhaftowane albo namalowane na płótnie, uszyte, a nawet wyryte w drewnie. Taki podarunek można wykonać samodzielnie, używając gotowych szablonów znalezionych w Internecie albo zlecić jego realizację osobom profesjonalnie zajmującym się rękodziełem. Wybierając prezent dla dziecka możemy też wcześniej zapytać jego rodziców o to, co ewentualnie byłoby im potrzebne. Wtedy mamy pewność, że na pewno trafimy z prezentem.

Top content