Prezenty na narodziny dziewczynki

Od jakiegoś czasu utarła się w Polsce tradycja, że po przyjściu na świat nowego człowieka wypada obdarować jego oraz rodziców jakimś drobnym, miłym upominkiem, który na długo zapadnie w pamięć i będzie stanowił miłą pamiątkę tej wspaniałej chwili.

Zasypywani jesteśmy pomysłami na prezenty

W związku z dużym zapotrzebowaniem w sklepach pojawiło się całe multum wszelkiego rodzaju drobnych prezentów jakie można podarować z tej okazji. Jest ich już na tyle dużo, że wybór odpowiedniego może stanowić nie lada wyzwanie, tym bardziej, że takich upominków nie kupuje się przecież codziennie. Rynek oferuje takie możliwości, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie pod względem ceny i gustów, o których przecież się nie dyskutuje.

Asortyment jest zróżnicowany nie tylko pod kątem cenowym, ale również dopasowany do płci dziecka. Chociaż ogólne założenia są podobne to jednak dla chłopca wybieramy zwykle prezent o innej kolorystyce i wzorach niż w przypadku dziewczynek.

Najpopularniejsze prezenty na narodziny dziewczynki

Istnieją jednak pewne możliwości, które zyskują większą popularność niż inne i wybierając prezenty na narodziny dziewczynki warto przejrzeć najpierw te oferty.

Jednym z najpopularniejszych jest bez wątpienia metryczka urodzeniowa dla dziecka. Co prawda w tym przypadku bardzo uważać żeby rodzice nie zostali zasypani samymi metryczkami, ale jeśli należycie do najbliższej rodziny lub jesteście w kręgu najbliższych przyjaciół to spokojnie możecie się zdecydować na tego typu prezent.

W sklepach możemy znaleźć naprawdę całkiem duży wybór tej pamiątki. Od najprostszych, wyglądających trochę jak klasyczny dyplom, bo kunsztownie zdobione, otwierane książeczki z pozytywką. Wybór właściwej będzie uzależniony głownie od waszego gustu, ale w niektórych przypadkach warto też trzymać się i za portfel, zwłaszcza jeśli metryczka przypomina bardziej wyrób jubilerski. Najciekawsza chyba dostępną opcją jest metryczka w formie grawerowanego wewnątrz bloku szkła. W tej technologii można już przedstawić dosłownie wszystko, nawet i w pełnym trójwymiarze, a efekt potrafi być naprawdę zachwycający. Dodatkowo mało zaporowe ceny sprawiają, że ta forma metryczki może być najlepszym z możliwych wyborów.

Ręcznie robiony prezent dla dziewczynki

Innym, zapadającym w pamięć pomysłem na prezent na narodziny dziewczynki jest również ręcznie robiona lalka, która można zamówić u jednego z licznych artystów – rękodzielników. Możemy kupić zwykłą, ręcznie szytą szmacianą laleczkę lub też zdecydować na bardziej ambitniejszy projekt przypominający lalki jakimi bawiły się dziewczynki w dobrych domach w epoce wiktoriańskiej. Rozpiętość cenowa w tym przypadku również może być dość spora i wszystko zależy od tego co chcielibyście zamówić, oraz od renomy artysty, który lalkę wykona. W tym przypadku nie warto jednak oszczędzać, taka laleczka to jednak praca ręczna i bardzo często niesamowicie piękny bibelot, który przetrwa niejedno pokolenie.

Z innych ciekawych pomysłów na upominki z okazji narodzin dziecka można jeszcze wymienić bardzo ciekawe skrzyneczki zawierające w sobie kilka drobnych przedmiotów przydatnych zarówno dzieciątku jak i mamie z tatą. Tu możemy się zdecydować na zakup gotowej opcji, której cena zależy od wielkości zestawu lub też wykonać taki prezent własnym sumptem. Wymagane będą zdolności techniczne, a jeśli ich nie posiadamy to ratunkiem może okazać się zakup gotowej drewnianej skrzyneczki i zapakowaniu do niej kilku, kilkunastu drobiażdźków, które naszym zdaniem będą najbardziej trafione. Możemy trochę wzorować się na gotowych zestawach i wrzucić tam na przykład jakiś gryzaczek dla maluszka, kilka pieluszek, super smoczek i tym podobne akcesoria.

Skrzynkę można dodatkowo wypełnić spersonalizowanymi krówkami, które zwykle zamawia się jako gadżet reklamowy lub dla gości na weselach, komuniach czy przy okazji chrztu.
Na papierku jakim owija się taką krówkę, można zamieścić praktycznie dowolną informację, o ile zmieści się ona w szablonie, nadruk nie może być przecież większy niż sam papierek.
W każdym razie taki słodki prezent z pewnością przypadnie do gustu zwłaszcza tacie, który nie musi uważać na to co je.

Top content