Prezent z okazji narodzin wnuka

Nie ma chyba na świecie nic piękniejszego niż nowe życie. Ciekawe jest to, że w chwili poczęcia są to zaledwie dwie małe gamety, które łączą się ze sobą tworząc zygotę, niektórym zapewne dużo to nie mówi. Istotne jest to, że na samym początku dziecko zupełnie nie przypomina człowieka, jest to istota o wielkości ziarenka groszku, zlepek kilku komórek, który w wyniku podziałów przekształca się w płód. Niezwykłe jest jak w ciele matki rozwija się dziecko, jest to czas, kiedy rodzicielka przechodzi ogromną przemianę, staję się bowiem ochroną dla największego skarbu na ziemi – jej własnego dziecka. Właśnie dlatego moment narodzin jest najpiękniejszą chwilą dla całej rodziny, pojawił się bowiem nowy członek.

Uczcij narodziny wnuka

Tak ogromne i ważne wydarzenie oczywiście trzeba odpowiednio uczcić. Na takiej imprezie gromadzi się cała rodzina, wszystkie ciotki, wujkowie, stryjkowie, kuzyni, przyjaciele rodziny i oczywiście dziadkowie. Dla tych ostatnich jest szczególnie istotne, gdyż od tej pory najprawdopodobniej będą zmuszeni wykazać się ogromnym wsparciem dla rodziców, ale również otoczyć opieką swoje małe skarby.

Jeśli mówimy o imprezie, ważne są również prezenty. Jakie prezent z okazji narodzin wnuka można podarować rodzicom? Z pewnością sprawdzą się rzeczy praktyczne. Wózek dla dziecka, kołyska, ubranka, pampersy, smoczek i tego typu rzeczy bardzo ucieszą rodziców i z pewnością odciążą ich i tak już nadszarpniętą kieszeń. Oczywiste jest, że narodziny dziecka wiążą się z ogromnymi wydatkami. Idealnie sprawdzi się w takim wypadku również prezent w postaci koperty z pieniędzmi. To wszystko ułatwi opiekunom utrzymanie swojej pociechy i zapewnienie jej niezbędnych udogodnień. Myśląc jednak o tym, aby pocieszyć rodziców i oderwać ich od wielu nowych obowiązków doskonałym prezentem będzie bon na zabiegi kosmetyczne dla młodej mamy, po narodzinach dziecka z pewnością bardzo się zaniedba, gdyż nie będzie miała ochoty ani siły, by sama o siebie zadbać. Dlatego taka karta podarunkowa zmusi mamę, aby choć na chwilę oderwała się od obowiązków i zrobiła dla siebie coś przyjemnego. Świetnym pomysłem będzie również kolacja dla pary. Po narodzinach dziecka, para przestaje o sobie myśleć, na pierwszym miejscu jest wyłącznie pociecha, co jest oczywiście naturalne i piękne. Niestety może doprowadzić do tego, że kiedyś niezwykle kochająca się para odsunie się od siebie. Dlaczego w takim razie nie przypomnieć zakochanym o tym, że warto pójść na randkę?

Praktyczny czy elegancki prezent?

Mały skarb teoretycznie wymaga wyłącznie opieki – musi najeść się mleka matki, po czym zapada w błogi sen. Warto malutkiego szkraba od czasu do czasu przewinąć. Teoretycznie tyle wystarczy, aby noworodek był spełniony. Co jednak złego w tym, aby podarować prezent dla wnuka z okazji urodzin? Być może w pierwszych latach swojego życia kompletnie tych podarunków nie doceni. Jednak gdy dziecko już podrośnie i zacznie odrobinę bardziej rozumieć świat z pewnością ucieszy się, że dziadkowie rozpieszczali go już od początku. Najlepiej sprawdzą się prezenty praktyczne typu skarpetki dla malucha, zabawka przyciągająca uwagę i uspokajająca w przypadku ataku płaczu lub uroczy smoczek zaspokajający potrzebę ssania. Z drugiej jednak strony być może warto postawić na pamiątkę, coś co można postawić na honorowym miejscu i będzie przypominać o tym niezwykle pięknym wydarzeniu – narodzinach dziecka. W takim wypadku świetnie sprawdzą się metryczki dla dzieci. Można to oprawić w ramkę i powiesić w pokoju gościnnym, aby każdy mógł podziwiać informację o ukochanym bobasie. Metryczka może zawierać takie informacje jak: imię i nazwisko dziecka (rodzice zazwyczaj już przed urodzeniem dziecka wiedzą, jakie imię nadadzą swojemu maluchowi w zależności od płci, poza tym w dzisiejszych czasach ustalenie płci przez ginekologa daje niemalże 100% gwarancję poprawności). Kolejne informacje zawarte w takiej pamiątce to miejsce narodzin wraz z datą, a nawet dokładną godziną, waga dziecka i jego długość. Oczywiście warto również dodać jakiś ciekawy aforyzm lub nawet żartobliwy cytat. Z pewnością taki prezent będzie doskonały dla osób sentymentalnych.

Wybór prezentów jest ogromny

Istnieje wiele możliwości wyboru prezentów i żaden nie jest oczywisty, bardzo dobrze sprawdzi się przedmiot praktyczny, ale również pamiątka. Wszystko zależy od naszej zasobności kieszeni i celu, jaki ma spełniać podarowany prezent.

Top content